ניוזלטר רמה [13 בפברואר 2019]

ברוכים הבאים לניוזלטר של רשת מדעי הרוח והחברה

רשת מדעי הרוח והחברה מנגישה את הידע והכלים לקריירה האקדמית שלכם ומביאה לידיעתכם מידע חיוני לעיסוקכם האקדמי. אנו מפרסמים מידע על הקולות קוראים והאירועים החדשים, פרסומים אחרונים ומעדכנים על הזדמנויות עבודה בארץ ובעולם ועוד. אנו מזמינים אתכם לשתף את הקהילה בידע משלכם ולפרסם את פעילותכם האקדמית.

מה קורה / תזכורות

שלוש מלגות מטעם מכון טרומן לחקר השלום – (1) דוקטורט במדעים העיוניים ל-4 שנים, (2)תמיכה בדוקטורט במדעים הניסויים, (3) פוסטדוק

מנויים ומנויות, גולשים וגולשות, שלום רב, 

ברצוננו להזכיר שרמה הינו אתר עצמאי שאינו נתמך על ידי אף גוף. דמי המנוי שלכם הם הבסיס הכלכלי לקיומה של הרשת, והם מאפשרים לנו להמשיך ולהקדיש את זמננו להמשך פיתוחה ולתחזוקה השוטפת שלה.

המידע באתר זמין וחופשי לכל. אולם שימושים מסוימים אפשריים רק לגולשים אשר משלמים דמי מנוי – בחירת העדפות, חיפושים מתקדמים ואפשרויות סינון הודעות ביומן הרשת. מנוי משלם גם זכאי להפצת הודעות דרך המערכת.

היום לפני...  13 בפברואר

ענייני זכויות יוצרים
 

1518 – רבני ונציה נתנו הסכמה ל-3 מספריו של אליהו בחור, ואסרו על הדפסתם על ידי אחרים למשך 10 שנים, על מנת שיבוא על שכרו עבור עבודתו הקשה.

 

1914 – הוקמה האגודה האמריקאית למלחינים, מחברים ומוציאים לאור במטרה להגן על זכויות היוצרים של חבריה.

 

הגנה על זכויות יוצרים התפתחה במשך כ-600 שנה במקביל להתפתחות הדפוס. עידן האינטרנט ערער את היסודות שעליהם מושתתת החקיקה, וכיום אי הבהירות בסוגיה גדול מאי פעם.

אפיונים חדשים

קהלי יעד: 
  • חוקרים בשלב הביניים
 מחקר אינטרדיסציפלינרי:
  • ישראל: משטר
  • טיפול