מי אנחנו

אתר רמה הינו מיזם עצמאי שמטרתו להנגיש מידע וכלים לקהילה האקדמית בישראל. הוא נולד מתוך צורך של אנשי האקדמיה במידע, בשקיפות ובהרחבת האופקים המקצועיים וכן בחשיפת האקדמיה אל הציבור הישראלי. כיום האתר הוא בלתי תלוי באף גורם אקדמי בארץ, ולא ממומן על ידי אף מוסד. כל הכנסות האתר מגיעות ממנויים ומשמשות לתפעולו השוטף. האתר עומד לרשותכם ולתועלתכם, ואתם מוזמנים לגלוש ולמצוא בו הזדמנויות עבודה, קולות קוראים ואירועים בתחומי העניין שלכם.

כיום רשת מדעי הרוח והחברה מהווה אתר מרכזי המרכז את כל החדשות והעדכונים של האקדמיה הישראלית, בעיקר בתחומי מדעי הרוח והחברה. הרשת מקבצת, מקבלת ומפיצה מידע רלוונטי לכל איש אקדמיה ולכלל הגורמים הקשורים למדעי הרוח – מסטודנטים וסטודנטיות בראשית דרכם ועד לחוקרות וחוקרים וותיקים ומנוסים. ההודעות כוללות מידע על אירועים (כנסים, ימי עיון, סדנאות מחקר), על קולות קוראים לכנסים ולפרסומים, על מלגות, משרות והזדמנויות אחרות, וכן צאתם לאור של גיליונות של כתבי עד ופרסומים אחרים.

אנו מעודדים את שיתוף המידע האקדמי ומאמינים כי מידע משותף, פתוח וזורם הוא עיקר מעיקרי הפעילות האינטלקטואלית והכרחי למען שגשוגה.

בברכה,
ד”ר שרון גורדון
ד”ר דן תמיר
ד”ר ירון כהן צמח

ד"ר שרון גורדון
ד

ד”ר גורדון היא בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני ושלישי בהיסטוריה. למדה בירושלים, תל אביב, קונסטנץ ולייפציג. עבדה בשמונה השנים האחרונות כיוזמת ומארגנת של אירועי תרבות ואקדמיה, וקודם לכן ככלכלנית. הדוקטורט שלה עסק בקשר שבין כסף ומדינה בגרמניה במאה ה-19, ובהשפעות השינויים על היחס כלפי יהודים. מחקריה כיום מתמקדים בממדים הפוליטיים והדתיים של הכסף. ד”ר גורדון מעבירה קורסים והרצאות העוסקים במגוון היבטים של הכסף: בשורשי הולדתו של הכסף, בקשר שבין אלוהים לבין כסף, בתפקידו של הכסף במדינה המודרנית בעיצוב תודעה לאומית, בשינויים שעבר הכסף בעת המודרנית, ובעצם השאלה “מהו כסף?”.

ד"ר ירון כהן צמח
ד

ד”ר כהן צמח חוקר ומרצה בתחומי הפילוסופיה וההיסטוריה של הכלכלה, הניהול והעסקים במוסדות אקדמים שונים ולארגונים. בין היתר – היסטוריה של המחשבה הכלכלית ודת, כלכלה וחילון (אוניברסיטת תל אביב), אתיקה ועסקים (האוניברסיטה הפתוחה), פילוסופיה של הניהול המדעי (מכללת אפקה).

כהן צמח הוא עיתונאי ובעל טור בעיתון TheMarker ושימש בעבר כראש מערכת ועורך בפועל של אתר העתון.

לבלוג האישי – לחצו כאן.

ד"ר דן תמיר
ד

ד”ר דן תמיר חוקר ומרצה במחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון ובמחלקה ללימודי הסביבה באוניברסיטת ציריך; הוא גם מכהן כעמית מחקר במכון הערבה ללימודי הסביבה שבקבוץ קטורה. תחומי המחקר שלו הם מחשבה סביבתית והיסטוריה פוליטית בעת החדשה.

תמיר הוא בוגר החוג ללימודי מזרח תיכון באוניברסיטה העברית והתכנית להכשרת מורים של מכללת בית ברל. בעבר הוא עבד כעתונאי בדסק החוץ של עתון הארץ, שבו הוא עדיין מפרסם מעת לעת כתבות ומאמרי דעה וביקורת.