Q & A - מנוי ברמה

המידע באתר פתוח לכל גולש/ת, משום שמטרתה העיקרית של רמה היא לשמש מקור מידע עשיר ככל האפשר, זמין ונגיש ולהיות מוקד להחלפת מידע עבור הקהילייה האקדמית הישראלית. 

עם זאת, רמה מעניקה לכולם/ן, וגם לך, שירותים הכרוכים בהשקעה פיננסית וחומרית גבוהה ובעבודה רבה. כמיזם עצמאי רמה לא ממומנת או נתמכת על ידי גוף חיצוני כלשהו, וקיומה תלוי בדמי המנוי שמשלמים/ות החברים/ות.

בנוסף לכך, המערכת מציעה לחברים/ות (בעלי ובעלות מנוי בתשלום) שירותים ייחודיים שאינם זמינים לאחרים כגון אזור אישי ועוד. שירותים אלה זמינים לשימוש ונמצאים בתהליך של פיתוח ושיפורים.  

קיימים שני סוגי שימוש במנוי ברמה: 

 • חבר/ה – מנוי/ה בתשלום פרטי או מוסדי. החבר/ה יכול/ה להשתמש במגוון שירותים ברשת.
 • אורח/ת – מנוי/ה חינמי/ת. אורח/ת יכול/ה לקבל ניוזלטר בלבד.

מנוי/ה בניסיון הוא מעמד המוקנה למשך 30 יום למי שלראשונה נרשמ/ה לאתר. בתקופת הניסיון המנוי/ה נהנה/ית מכל השירותים שמעניקה הרשת לחברים.

אף שיש שתי דרכי מימון שונות – המנוי עצמו מנוהל במערכת על בסיס אישי ושמי בלבד! 

חשיפה למידע – חבר/ה יכול/ה לקבוע העדפות אישיות, לנהל יומן אישי, לקבל התראות ותזכורות, לערוך חיפושים מורכבים באתר ובקרוב גם לצפות בניוזלטר מותאם אישית, ועוד. אורח/ת יכול לקבל ניוזלטר כללי.

הפצת מידע – כל מנוי/ה יכול/ה להפיץ הודעות באתר. כמות ההודעות שבאפשרותו/ה להפיץ תלויה בכמות נקודות הזכות העומדות לרשותו/ה. 

 • לרשות חבר/ה בעל/ת מנוי פרטי עומדות 10 נקודות זכות בשנה. 
 • לרשות אורח/ת עומדות 3 נקודות זכות לכל תקופת המנוי. 
 • מספר נקודות הזכות העומדות לרשות חבר/ה השייך/ת למנוי מוסדי נקבע על ידי המוסד בעל המנוי. 

ניתן לרכוש נקודות זכות נוספות במהלך השנה.

לטבלת השירותים למנוי הקליקו כאן.

 • אם הינך חבר/ה בעל/ת מנוי פרטי עומדות לרשותך 10 נקודות זכות לשנה
 • אם הינך אורח/ת (מנוי חינמי) עומדות לרשותך 3 נקודות זכות לכל תקופת המנוי.
 • מספר נקודות הזכות העומדות לרשות מנוי מוסדי הוא בהתאם להסכם ולמספר החברים/ות המשוייכים/ות למנוי. הקצאת נקודות הזכות בין החברים/ות על פי החלטת המוסד.

הודעות מתפרסמות ברמה כנגד קרדיטים, כדלהלן:

 • הודעה רגילה = קרדיט 1
 • הודעה על ספר שרכישתו כרוכה בתשלום = 2 קרדיטים
 • הודעה על מאמר. למנוי חבר = קרדיט 1. למנוי אורח = 2 קרדיטים
 • הודעה על דבר אחר הכרוך בתשלום = כמות הקרדיטים מחושבת לכל מקרה לגופו

ברמה יש שני מסלולי מימון:

 • מנוי פרטי – המשתמש משלם עבור עצמו (משתמש אחד בלבד)
 • מנוי מוסדי – מוסד המשלם עבור המשתמש (ממשתמש אחד ומעלה)

ההתנהלות כמשתמש באתר וברשת היא על בסיס אישי ושמי בלבד. כדי להיות חלק מהמנוי המוסדי על המשתמש להופיע ברשימת כתובות האימייל המשויכות לו.

לא בהכרח. יתכן למשל שאת/ה רשומ/ה במערכת הניוזלטר הישנה שעדיין משמשת אותנו להפצה, אך אינך רשומ/ה במערכת החדשה. אפשרות נוספת היא שמישהו מעביר אליך באופן קבוע את הניוזלטר שלנו, למשל המוסד שלך.

בקש/י סיסמה חדשה עבור כתובת המייל שלך. אם כתובת המייל לא רשומה במערכת תקבל/י על כך הודעה. אם את/ה אכן מנוי תתבקש/י להחליף סיסמה.

בדוק במערכת אם הינך חבר/ה. הכנס/י למשתמש שלך (ראה/י סעיף קודם), וגש/י ללשונית "המנוי שלי" באזור האישי. שם יהיה רשום אם את/ה כלול במנוי מוסדי. בכל מקרה שאיננו ברור ניתן ליצור אתנו קשר כדי לברר אם יש לך מנוי מוסדי.

מרגע ההרשמה את/ה מנוי/ה בתקופת ניסיון למשך שלושים יום.

מרגע ההרשמה את/ה מנוי/ה בתקופת ניסיון למשך שלושים יום

באפשרותך לשלם דמי מנוי ומעמדך יהפוך ל"חבר". 

אם לא תשלמ/י דמי מנוי מעמדך יהפוך ל"אורח" עם תום תקופת המנוי.

לא ולא. כתוצאה מתשלום דמי מנוי לפני תום תקופת הניסיון מעמד החבר שלך יתחיל מיד עם סיומה.

מנוי בתשלום תקף לשנה. דמי המנוי נמוכים – תעריף השווה לקפה ומאפה בחודש. תעריף רגיל למנוי פרטי הוא 20 ש"ח לחודש (בתשלום שנתי בסך 240 ש"ח). תעריף מוזל לסטודנטים עומד על 15 ש"ח לחודש (בתשלום שנתי של 180 ש"ח).

במקרה כזה יוחזרו לך דמי המנוי ששילמת באופן יחסי לתקופה שנותרה עד תום שנת המנוי הפרטי שלך.

מעמד חבר מעניק יתרונות רבים. לחבר/ה יש אזור אישי שבו ניתן לצפות ברשימת הודעות מותאמת אישית ובלוח שנה מותאם אישית על בסיס העדפות אישיות. באפשרותך כחבר/ה לסמן הודעות ספציפיות, לבקש התראות, להעתיק הודעה ליומן האישי אתר וליומן הגוגל שלך. יש לך אפשרות לבצע חיפושים מורכבים באתר ובלוח השנה שבאתר. ניתן יהיה לצפות גם בניוזלטר באופן מותאם אישית לאחר שהפיתוח המורכב יגיע לסיומו. שירותים נוספים יוצעו בהמשך.

בנוסף לכך לרשותו/ה של בעל/ת מנוי פרטי עומדים 10 קרדיטים בשנה להפצת הודעות ברשת. ראה/י לעיל שאלה על אופני ניצול הקרדיטים להפצת הודעות.

מנוי מוסדי כולל מספר כתובות מייל ויכול להפיץ מספר הודעות גבוה. כנגד כל כתובת מייל מקבל המוסד 10 קרדיטים לשימוש עבור הודעות להפצה, ולהיפך.(למשל, 5 כתובות מייל = 50 קרדיטים, ולהיפך)

המנוי מותאם לגודל המוסד וצרכיו. מוסד גדול שמטרתו העיקרית מתן גישה למרצים שלו יתכנן את המנוי בצורה שונה ממוסד קטן, וממוסד המעוניין בעיקר להפיץ מידע שלו ברשת.

כל כתובת מייל במנוי מתנהלת באתר כחבר/ה באופן עצמאי לצורך קבלת מידע. הפצת הודעות נעשית על פי קביעתו של המוסד.

המנוי המוסדי הוא אישי! דהיינו – כתובת המייל של המשתמש צריכה להיות כלולה במפורש בהסכם עם המוסד המממן.

יתכן שמנוי בעל 30 או 40 קרדיטים יספיק לך. נשמח לייעץ לך על כמות הקרדיטים המתאימה לך.

פנה/י אלינו לייעוץ ולעשיית מנוי מוסדי.

במקרה זה יתאים לך מנוי מורחב עבור 45 כתובות מייל.

כל אחת מכתובות המייל שישוייכו למנוי תתנהל באופן עצמאי במערכת כחבר/ה.

כנגד כל כתובת מייל תקבל 10 קרדיטים לניצול בשנה, דהיינו 450 קרדיטים. הקצאת הקרדיטים בין החברים/ות שבמנוי שלך נקבעת על ידך. תוכל להקצות לשימושו/ של כל חבר/ה 10 קרדיטים, לרכז את כל הקרדיטים בידי מספר חברים/ות מצומצם, לרכז חלק ניכר מהקרדיטים בידי מספר חברים/ות ואת היתר לחלק בין שאר החברים/ות, או להקצות אותם בדרך אחרת שתמצא לנכון.

פנה/י אלינו לייעוץ ולעשיית מנוי מוסדי.

לעשיית מנוי

שאלה? התייעצות?

לטבלת שירותים למנוי