אירוע // הרצאה: הגירה, גירוש, שיבה (דליה עופר, סיגל דוידי, נעמה סרי-לוי) (סדרת מסעות בעולם היהודי-גרמני) [ליאו בק, מקוון] 1.12.21

כתובת ההודעה: https://www.hum-il.com/message/1112808/

הצטרפו אלינו להרצאה השנייה בסדרה "מסעות: הגירה, ידע וקניין בעולם היהודי-גרמני" בנושא: "הגירה, גירוש, שיבה".
פרופ' דליה עופר בשיחה עם ד"ר סיגל דוידי ונעמה סרי-לוי.

בהרצאה זו תדון ד"ר סיגל דוידי במסע ההגירה של האדריכלית אלזה גדעוני בשנות ה-30 מברלין לתל אביב, ואח"כ לניו יורק. ההרצאה תציג את עבודתה בארץ, את הרעיונות המודרניסטיים באדריכלות שרכשה בברלין והטמיעה בפרויקטים שתכננה בארץ ומדוע למרות הצלחתה הרבה וביסוס מעמדה כאחת האדריכליות החשובות בארץ, עזבה לניו יורק לאחר 5 שנים בלבד.

הרצאתה של נעמה סרי-לוי תעסוק בפליטים היהודים הפולנים שברחו לברית המועצות בזמן מלחמת העולם השנייה. מאות אלפי הפליטים הללו נאסרו, הוגלו ונדדו בתנאים קשים ביותר במרחבים העצומים של ברית המועצות. לאחר המלחמה הם שבו לפולין, מולדתם, אך עבור רובם לא הייתה זו התחנה האחרונה במסע והם המשיכו למחנות העקורים בגרמניה ובאוסטריה. בהרצאה אציג את סיפור הנדודים הייחודי שלהם, שנמשך קרוב לעשור.

פרופ' דליה עופר תתייחס למפגש האישי שלה עם יהודי גרמניה באמצעות קרובי משפחה מחד ומחקרה על עלייה ב' ותדון על תובנותיה ממחקר זה וכיצד השתנו עמדותיה בעקבות המחקר.

ההרצאה תתקיים ביום רביעי, ה-1 בדצמבר בשעה 19:00 דרך הזום וובינר ופייסבוק לייב!

לתשומת ליבכם.ן – על מנת לקבל את הקישור לזום וובינר נדרשת הרשמה מראש דרך הקישור הבא: https://bit.ly/3CCA0lt

* (סדרת מסעות ליאו בק)

תזכורות יישלחו 10 ,5 ,2 ימים לפני האירוע וביום האירוע
השתנה בהצלחה

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/fnipqtjg/domains/hum-il.com/public_html/wp-includes/link-template.php:1954) in /home/fnipqtjg/domains/hum-il.com/public_html/wp-content/themes/nucleus-child/functions.php on line 423