אירוע // סדרת מיטאפים: מומנטום: מידע בתנועה [ספריות אוניברסיטאיות / מקוון] תשפ"ב

כתובת ההודעה: https://www.hum-il.com/message/2110911/

סדרת המיטאפים "מומנטום: מידע בתנועה" הינה יוזמה משותפת של המחלקה למדעי המידע באוניברסיטת בר אילן עם הוועדה המתמדת של מנהלי הספריות האוניברסיטאיות.

סדרת המיטאפים ישקפו מחד את העשייה המחקרית החדשנית באקדמיה ומצד שני את העשייה המקצועית והחדשנית בספריות בשטח.

טווח הנושאים שיוצגו בסדרת המיטאפים הוא מגוון, כשהמטרה היא לייצר מפגשי עדכון מקצועיים, שיתרמו לשיכלול וקידום קהילת המידענים בישראל, חשיפתם לחידושים ולמגמות חדשות בשדה המחקר האקדמי ובספריות בשטח והכרת עומק של הנושאים החמים והחדשניים ביותר בעולם המידע.

המיטאפים יערכו בזום בימי שלישי בשעה 13:00. משך כל מיטאפ כשעה.

* מיטאפ נובמבר, יום שלישי, 15.11.22 – "מאיבוד שפה לעיבוד שפה", עמרי סוויסה

תחום עיבוד השפה הטבעית מאפשר למידענים להפיק תובנות מטקסט באופן אוטומטי. עיבוד שפה טבעית מבוסס על יכולות בינה מלאכותית וניתוח שפה שהתפתחו מאוד בשנים האחרונות ומהווים מהפכה אמיתית בתחום המידענות. ההרצאה מטרת ההרצאה הינה לחשוף מידענים לתחום עיבוד השפה הטבעית והשימושים האפשריים באלגוריתמים בתחום. במהלך ההרצאה נבין את השימושים, האתגרים וכיצד פועלת הבינה המלאכותית בתחום זה.

*מיטאפ דצמבר, יום שלישי, 6.12.22 – "מנהיגות דיגיטלית: מנהלי קבוצות בפייסבוק", טל איתן

בשנים האחרונות, קהילות פייסבוק הפכו לזירת התכנסות מרכזית עבור מיליוני משתמשים, הנכנסים לקבוצה באופן קבוע כדי להתעדכן, לקבל מידע, להחליף המלצות, וגם כדי להתחבר, להכיר, להפיג את השעמום והבדידות – לתמוך ולהיתמך.
המשתמשים נמצאים ברשת החברתית הפופולרית מדי יום, כך שהקהילות מציעות לגופים שונים – ארגונים, עסקים וגופים ציבוריים גם יחד – מרחב ייחודי ליצירת קשר עמוק ומשמעותי עם הקהל אותו הם משרתים.
בהרצאה זו יציג טל איתן, יועץ אסטרטגי ודוקטורנט החוקר קהילות במחלקה למדעי המידע באוניברסיטת בר-אילן, את הדרכים השונות שבהן נוכל לתרום את כוחה של הרשת החברתית כדי להקים קהילות משמעותיות ושימושיות, שיתרמו לקוראים ולציבור הרחב ויקדמו את מטרות וחזון הספרייה. בהרצאה נסקור מקרי מבחן מעניינים מהארץ ומהעולם, נקבל השראה ורעיונות יצירתיים ונכיר קהילות שוקקות, פעילות ומרחיבות לב, העוסקות בקריאה וספרים.

https://soclib.tau.ac.il/Momentum_meetup

  • (momentumeetup)
תזכורות יישלחו 10 ,5 ,2 ימים לפני האירוע וביום האירוע
השתנה בהצלחה