ניוזלטר רמה [16 בפברואר 2019]

ברוכים הבאים לניוזלטר של רשת מדעי הרוח והחברה

רשת מדעי הרוח והחברה מנגישה את הידע והכלים לקריירה האקדמית שלכם ומביאה לידיעתכם מידע חיוני לעיסוקכם האקדמי. אנו מפרסמים מידע על הקולות קוראים והאירועים החדשים, פרסומים אחרונים ומעדכנים על הזדמנויות עבודה בארץ ובעולם ועוד. אנו מזמינים אתכם לשתף את הקהילה בידע משלכם ולפרסם את פעילותכם האקדמית.

מה קורה / תזכורות

מנויים ומנויות, גולשים וגולשות, שלום רב, 

ברצוננו להזכיר שרמה הינו אתר עצמאי שאינו נתמך על ידי אף גוף. דמי המנוי שלכם הם הבסיס הכלכלי לקיומה של הרשת, והם מאפשרים לנו להמשיך ולהקדיש את זמננו להמשך פיתוחה ולתחזוקה השוטפת שלה.

המידע באתר זמין וחופשי לכל. אולם שימושים מסוימים אפשריים רק לגולשים אשר משלמים דמי מנוי – בחירת העדפות, חיפושים מתקדמים ואפשרויות סינון הודעות ביומן הרשת. מנוי משלם גם זכאי להפצת הודעות דרך המערכת.

היום לפני...  16 בפברואר

1973 – הלך לעולמו גאורג פרדיננד דוקוויץ

חסיד אומות העולם, שיהודי דנמרק חייבים לו את חייהם. קונוויץ היה חבר המפלגה הנאצית, וכיהן כדיפלומט בשגרירות גרמניה בדנמרק. כאשר נודע לו בספטמבר 1943 על התכנית לאסוף את יהודי דנמרק ב-1 באוקטובר ולשלוח אותם למחנות ריכוז, פעל במהירות כדי לסכם עם שוודיה שיקבלו את יהודי דנמרק, והעביר את הידיעה ליהודים ולמחתרת הדנית. הודות לו הוברחו 95% מיהודי דנמרק לשוודיה.  

בתמונות: למעלה – דוקוויץ  בצעירותו ובבגרותו.  למטה –  יהודים דנים במסע ההצלה לשוודיה (מקור)

אפיונים חדשים

קהלי יעד: 
  • חוקרים בשלב הביניים
 מחקר אינטרדיסציפלינרי:
  • ישראל: משטר
  • טיפול