אירוע תרבות // הרצאה: סיוע חוץ ישראלי – משגרים לעולם את הטוב שבישראל (שולי קורזון ואן גלדר) [אונ תל אביב] 11.12.19

כתובת ההודעה: https://www.hum-il.com/message/9120302/

מזה 61 שנה מקיימת מש"ב – סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל – משרד החוץ, פעילות ענפה, מגוונת, וחשובה ברחבי העולם המתפתח בתחום סיוע חוץ ופיתוח בר קיימא. מדינת ישראל חולקת בכך את המסורת ארוכת השנים של הרצון והצורך לסייע ולחלוק עם האחר, ערך שאנו הישראלים מחויבים לו כבני אנוש , כעם וכמדינה.

מש"ב פועלת במדינות המתפתחות ב:אפריקה, אסיה והפסיפיק, אירואסיה והבלקניים, אמריקה הלטינית והמזרח התיכון. פעילות מש"ב מציגה את מדינת ישראל כמדינה תורמת וחברה במשפחת העמים, ומשיגה תוצרים מדיניים, כלכליים ותדמיתיים רבים.

איך הדבר מתבצע הלכה למעשה? מי השותפים של מדינת ישראל בפעילות זו מבית ומחוץ ? כיצד נוצרות שותפויות אלה? כיצד נקבעים תחומי הסיוע? מהם התוצרים הכלכליים, תדמיתיים ומדינים? סיוע חוץ ותיקון עולם איך זה עובד ?

מרצה: שולי קורזון ואן גלדר, מנהלת המחלקה לתכנון הערכה ושותפויות, מש"ב, משרד החוץ –

שולי אחראית על מתווה פעילות הפיתוח הבינ"ל של מש"ב תוך קיום קשרי עבודה שוטפים עם ארגוני פיתוח בינ"ל, ארגוני חברה האזרחית, מוסדות אקדמיה, משרדי ממשלה ועוד. בנוסף משמשת כאחראית על בקרה והערכת פעילות מש"ב תוך בניית יכולות והעצמת ההון האנושי במדינות המסתייעות, מדיה חברתית, תקשורת, כנסים בינ"ל, סימפוזיונים ועוד. שנים רבות עסקה בפעילות פיתוח במזרח התיכון, תוך שימת דגש על תוכנות הכשרה ארוכות טווח.

למידע נוסף – http://mashav.mfa.gov.il

 

ההרצאה תתקיים ביום ד', 11.12.19 בשעה 16:00.

מיקום: הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך

https://soclib.tau.ac.il/events/MashavLecture

מפרסם ההודעה
שלומית גולן, מדור ייעוץ והדרכה, הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך אוניברסיטת תל אביב shlomitgo@tauex.tau.ac.il 03-6409537
כתובת מלאה
הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך ע"ש ברנדר-מוס, אוניברסיטת תל אביב
מפה
שמירה ושיתוף

 

תזכורות יישלחו 10 ,5 ,2 ימים לפני האירוע וביום האירוע
השתנה בהצלחה