קול קורא // ללימודים: השתתפות בפורום היסטוריוניות של המאות התשע-עשרה והעשרים של המזרח התיכון [חיפה] מפגש ראשון=4.11.19

כתובת ההודעה: https://www.hum-il.com/message/9102020/

קול קורא להשתתפות בפורום היסטוריוניות של המאות התשע-עשרה והעשרים

 

אנו מזמינות חוקרות היסטוריה ודיסציפלינות קרובות העוסקות בסוגיות חברתיות ותרבותיות ושבמוקד מחקרן "המזרח התיכון" בהגדרתו הרחבה, כולל היסטוריה מזרחית ופלסטינית וסוגיות של מגדר ומיניות להצטרף אלינו. פורום ההיסטוריוניות הוא מסגרת עצמאית הפועלת זו השנה השלישית ותומכת בעשייתנו המחקרית. הפורום מקיים מפגשים מגוונים העוסקים בפיתוח ו"אוורור" של רעיונות חדשים, משוב על עבודה בתהליך הכתיבה והגדלת החשיפה של מחקרים חדשים.

 

מטרתנו להוות קבוצת עבודה הפועלת לגיבוש גישות חדשות למחקר. עבודת הקבוצה תישען על העקרונות הבאים:

  • התנהלות בלתי הירארכית בדיוני הקבוצה ובתהליכי קבלת ההחלטות.
  • מחויבות למגוון לאומי, עדתי, מעמדי, דתי ומיני.
  • פמיניזם
  • התייחסות ביקורתית לנרטיב הציוני.

אנו רואות בנקודות מבט המגיעות מקהילת חוקרים ולומדים מגוונת תרומה חיונית לייצור גופי ידע חדשים ופורצי דרך. זאת בנוסף לחשיבותו של המגוון בקידום שוויון.

 

אנו עוסקות בתהליכים גלובליים ואזוריים, שבהם מתערערת הבלעדיות של המדינה ונחשפות קבוצות חדשות הפועלות לשינוי המציאות. תהליכים אלה מתבטאים גם בשאלות המעסיקות חוקרות של המזרח התיכון: טשטוש הגבולות בין חקר ישראל וחקר המזרח התיכון, בין היסטוריה מגדרית והיסטוריה "רגילה", בחינת ההשפעה של חיי יום-יום על תהליכי שינוי והמתח בין מיקרו למקרו היסטוריה. שאלות אלה משתלבות גם בתהיות על מקומה של האקדמיה בחיינו כיום כמקור בלעדי וסמכותי לייצור והפצה של ידע.

 

הפורום מחויב לעידוד מחקרים פורצי דרך, שיאתגרו קטגוריות מוסכמות המבוססות על לאומיות, טריטוריה, דת, מעמד, עדה ומגדר. אנו שואפות ליצור מרחב שיח מקצועי ומעשיר באווירה נינוחה וקונסטרוקטיבית, ומקוות לעודד בכך שיתופי פעולה אקדמיים, לקדם מחקר עצמאי ולפעול למען שוויון מגדרי בדיסציפלינה.

 

פעילות: נתכנס אחת לחודש במפגשים שיוקדשו לדיון בעבודות של חברות הפורום, על בסיס טקסט שיישלח למשתתפות מראש. מפגשים אחרים יתנהלו כקבוצת קריאה של טקסטים תיאורטיים עדכניים ומשפיעים, הרלוונטיים לסוגיות המחקריות שלנו. המחויבות להשתתפות פעילה חיונית לעבודת הפורום.

חברות בפורום מחייבת השתתפות ברוב המפגשים במהלך השנה.

מקום: הפורום יפעל תחת מרכז המחקר הפמיניסטי ב"אשה לאשה", ברח' ארלוזורוב 118 בחיפה ( https://www.haifafeminist.org/ ).

תאריכי המפגשים לשנה הקרובה:

4.11.2019 (ב), 3.12.2019 (ג), 9.1.2020 (ה), 5.2.2019 (ד), 6.3.2020 (ו), 5.4.2020 (א), 4.5.2020 (ב), 7.7.2020 (ג).

 

כדי להשתתף בדיוני הפורום, אנא שלחו תקציר של מחקר נוכחי או תחומי התעניינות וביוגרפיה קצרה, בהיקף של עמוד לכל היותר, עד תאריך 25.10.2019.

למעוניינות להציג את מחקרן במסגרת הפורום: אנא שלחו בנוסף לפרטים לעיל גם תקציר של המחקר שאותו תבקשו להציג בהיקף של עמוד לכל היותר.

 

למידע נוסף אנא פנו לנעמה בן זאב: nbenzev@zahav.net.il

 

ראש הפורום: ד"ר נעמה בן זאב

הוועדה המארגנת של הפורום:

ד"ר יאלי השש

ד"ר ניקול כיאט

ד"ר שרון מפציר

ד"ר חנה ספרן

ד"ר נוגה אפרתי

פרופ' ליאת קוזמא

מפרסם ההודעה
נעמה בן זאב nbenzev@zahav.net.il
כתובת מלאה
אשה לאשה, רח' ארלוזורוב 118, חיפה
מפה
שמירה ושיתוף

 

תזכורות יישלחו 10 ,5 ,2 ימים לפני האירוע וביום האירוע
השתנה בהצלחה

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/fnipqtjg/domains/hum-il.com/public_html/wp-content/plugins/google-analytics-dashboard-for-wp/includes/frontend/frontend.php:43) in /home/fnipqtjg/domains/hum-il.com/public_html/wp-content/themes/nucleus-child/functions.php on line 423