< Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->

הזדמנות // מלגה: תכנית ללימודי מחקר במדע המדינה (תל"ם) [ירושלים] דדליין=15.5.19

כתובת ההודעה: https://www.hum-il.com/message/9050603/

תוכנית ללימודים מתקדמים שנת הלימודים תש"פ

ראש התוכנית ללימודים מתקדמים: פרופ' אורית קדר

מידע כללי

המחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים מציעה תוכנית לימודים חדשנית המשלבת תואר שני ושלישי ומבוססת על מלגות

לצפייה בעלון המידע בעברית

לצפייה בעלון המידע בערבית

עלון המידע מנוסח בלשון זכר, אך פונה לבני שני המינים.

על התוכנית

תכנית תל"מ היא תכנית הכשרה חמש-שנתית המשלבת תואר שני ודוקטורט במתכונת אמריקאית של Graduate School , הנהוגה באוניברסיטאות המובילות בעולם. מסלול ההכשרה היוקרתי של המחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית מציע סביבת לימוד אינטנסיבית, הישגית ומאתגרת ברמה אקדמית בינלאומית. התוכנית החדשה מיועדת להקנות לסטודנטיות/סטודנטים כישורים לביצוע מחקר מהשורה הראשונה ולמצב את תלמידות/תלמידי המחקר בחוד החנית של העשייה האקדמית במדע המדינה.

מספר מצומצם של סטודנטיות/סטודנטים מעולות/ים, מסיימות/מסיימי תואר בוגר, ייבחרו על סמך הישגים אקדמיים יוצאי דופן ומגוון יכולות אינטלקטואליות, ובהן גמישות מחשבתית, יכולת העמקה ושאפתנות מחקרית, וכן על סמך התרומה הפוטנציאלית לאווירה פורה ויצירתית.

מסלול ההכשרה נפתח בשנתיים שבמהלכן ישתתפו התלמידות/ים בשורה של קורסים מתקדמים אשר יקנו היכרות שיטתית, מעמיקה וביקורתית עם מיטב המחקר העדכני בתחום. בנוסף יכתבו התלמידות/ים עבודת גמר ("תזה"). עם תום חלק זה של ההכשרה, יוענק לסטודנט/ית תואר מוסמך. שלוש השנים הבאות במסלול יוקדשו לכתיבת עבודת הדוקטור, להעמקת הידע דרך קורסים נוספים, ולהשתלבות בעולם המדעי, כולל הצגת פירות המחקר בפורומים אקדמיים בארץ ובעולם.

מסלול זה – הראשון מסוגו בארץ, שואף ליצור ביטחון כלכלי עבור "פרחי המחקר", שיאפשר להן/ם להפוך את העשייה האקדמית למרכז חייהם המקצועיים. לשם כך, תוענק למתקבלות/ים מלגת שכר לימוד לכל תקופת התוכנית (בכפוף לעמידה בתנאים), ורובן/ם יועסקו בשכר בעבודות תרגול ומחקר. המצטיינות/ים אף יתוגמלו במלגות קיום. בנוסף, יזכו התלמידות/ים הנבחרות/ים לתנאי לימוד מעצימים המעודדים מצוינות אקדמית, וכוללים הזדמנות לשיתוף פעולה מחקרי עם בכירי מדעני המדינה בישראל ועם מיטב תלמידי המחקר בארץ, וכן עדיפות בקבלת משאבים מוסדיים כגון מלגות להשתתפות בכנסים מדעיים בחו"ל.

למידע נוסף על מבנה הלימודים במסלול תל"ם

הרשמה

ההרשמה מתבצעת דרך אתר הרישום של האוניברסיטה

מועמדות/ים מתבקשות/ים להגיש את החומרים הבאים נטע לוי ( netalevi@savion.huji.ac.il ) אחראית המוסמך בפקולטה  – עד לתאריך 15 במאי, 2019:

  • טופס הרשמה מחלקתי
  • תדפיס ציונים מלימודי הבוגר, בציון גמר 90 לפחות
  • 2 המלצות המעידות על כישורי מחקר
  • קורות חיים
  • מסמך הצהרת כוונות בהיקף של שני עמודים, המפרט את תחומי העניין למחקר עתידי

לתשומת לבכן/ם, במהלך הרישום תתבקשו לדרג עדיפויות.

תלמידה/תלמיד המעוניינת/מעוניין בתל"ם יסמנו אותו תחת 'מדע המדינה' שמספרו 311 (מסלול תל"ם הוא מסלול פנימי ולכן הוא לא רשום בנפרד)

המועמדות/ים המובילות/ים יזומנו לראיונות במהלך חודש יוני. לראיון יש להביא עבודת סיום קורס, או עבודת סמינר (אפשר גם להביא טיוטה של עבודת סמינר)

תוכנית השלמות אישית תורכב למתקבלות/ים שאינן/ם בוגרות/בוגרי מדע המדינה.

ניתן לקבל פרטים נוספים אצל:

גברת רינה צליק רכזת המחלקה למדע המדינה – 02-588-3058

לבירור פרטים בעניין ההרשמה לתכנית תל"ם במדע המדינה אתן/ם מוזמנות/ים לפנות למורן מזרחי-אברהם: moranav@savion.huji.ac.il או בטלפון: 02-588-2797.

למידע אקדמי: פרופ' אורית קדר ראש התוכנית ללימודי מחקר – orit.kedar@mail.huji.ac.il

לגרסה להדפסה לחצו כאן: https://politics.huji.ac.il/book/export/html/52065

מפרסם ההודעה
מורן מזרחי-אברהם moranav@savion.huji.ac.il 02-588-2797
כתובת מלאה
האוניברסיטה העברית בירושלים, קמפוס הר הצופים
מפה
שמירה ושיתוף

 

תזכורות יישלחו 10 ,5 ,2 ימים לפני האירוע וביום האירוע
השתנה בהצלחה