קול קורא // למאמרים (כתב עת): חמדעת (אסתר אפללו) [עברית]. ללא דדליין

כתובת ההודעה: https://www.hum-il.com/message/8120300/

חמדעת הוא כתב עת אקדמי, שפיט המיועד לשמש במה לפיתוח דיון ביקורתי במגוון נושאים בחינוך, ביהדות ובספרות. כתב העת חמדעת, היוצא לאור על ידי מכללת חמדת הדרום במסגרת רשות המחקר, מבקש להעמיק היבטים תאורטיים ופרקטיים ולאתגר את השיח המחקרי העכשווי. הכרך הראשון ראה אור בתשנ"ז, 1997 וכל המאמרים מתפרסמים הן במהדורה מודפסת והן באתר מכללת חמדת הדרום.

חוקרים, אנשי חינוך ותלמידי מחקר מוזמנים לשלוח מאמרים לפרסום בחמדעת. מלבד מאמרים מחקריים ניתן לפרסם גם מאמרי עמדה בנושאים מרכזיים שיכללו סקירה, עמדות מנומקות ואת התרומה לסקירה המוצגת. מאמר שיוגש לחמדעת ייבדק על ידי חברי המערכת שיעבירו לעורכת הראשית את הערותיהם. במידה וכתב היד לא ימצא מתאים, יקבלו הכותבים את חוות הדעת של העורכים ויוכלו לעיין בהערות. כתב היד שימצא מתאים לכתב העת, יועבר לשיפוט חיצוני, ההערות ישלחו אל הכותבים לעיון ולתיקון ולאחר שהמאמר יאושר לפרסום הוא יועבר לעריכה לשונית.

הנחיות למחברים

 1. יש להגיש את המאמר בעברית, בפורמט WORD גופן דויד, בגודל אות 12, ברווחים כפולים, בציון מספרי עמודים ובאורך כולל של 6000 עד 9000 מילים לכתובת:

hem-daat@hemdat.ac.il

 1. יש לצרף בראש המאמר תקציר בעברית ובאנגלית בהיקף של כ- 150 מילים כל אחד וכן שלוש-ארבע מילות מפתח בעברית ובאנגלית לאחר התקציר.
 2. המאמרים נשלחים אנונימית לשיפוט חיצוני ולכן אין לכלול במאמר פרטים מזהים ולצרף דף בקובץ נפרד עם: שם המחקר, התקצירים, שמות הכותבים בעברית ובאנגלית, תואר אקדמי, השיוך האקדמי ופרטי ההתקשרות.
 3. טבלאות, לוחות, איורים וכדומה יש לצרף בדפים נפרדים בסוף המאמר, או כקבצים נפרדים, תוך ציון מיקומם בטקסט.
 4. כללי הציטוט ורישום המקורות למאמרים בתחומי הספרות והיהדות הם הכללים הנהוגים בכתב העת תרביץ. לצפייה בכללים אלו לחצו כאן: https://bit.ly/2IEkFWm. כללי הציטוט ורישום המקורות למאמרים בחינוך הם הכללים שנקבעו על ידי ארגון APA. לצפייה בכללים אלו לחצו כאן: https://bit.ly/2OLctFO.
 5. מערכת חמדעת לא מפרסמת מאמרים שהתפרסמו או שעומדים להתפרסם בכתבי עת אחרים.

חברי המערכת

 • עורכת : ד"ר אסתר אפללו, מכללת חמדת הדרום

חברי מערכת:

 • פרופ' אביגדור שנאן, האוניברסיטה העברית.
 • פרופ' שונית רייטר, אוניברסיטת חיפה.
 • פרופ' חן שכטר, אוניברסיטת בר אילן.
 • ד"ר חיים שקד, מכללת חמדת הדרום.
 • ד"ר אסתר אזולאי, מכללת חמדת הדרום.
 • ד"ר ישעיהו בן פזי, מכללת חמדת הדרום.

מזכירת המערכת: גב' אסנת תורג'מן טל. 08-9937660

עריכה לשונית: מר אהרלה אדמנית

תזכורות יישלחו 10 ,5 ,2 ימים לפני האירוע וביום האירוע
השתנה בהצלחה

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/fnipqtjg/domains/hum-il.com/public_html/wp-content/plugins/google-analytics-dashboard-for-wp/includes/frontend/frontend.php:43) in /home/fnipqtjg/domains/hum-il.com/public_html/wp-content/themes/nucleus-child/functions.php on line 423