אירוע תרבות // השקת ספר: רב המכר "לחם קימל" (נחום שוורצברג) [אונ ת"א] 9.6.21

כתובת ההודעה: https://www.hum-il.com/message/1060206/

"לחם קימל" – הרצאתו הייחודית והמקורית של הסופר ואיש התקשורת נחום שוורצברג – על פי רב המכר המצליח שכתב.

מסע נוסטלגי ומלא הומור, מרגש, מצחיק ומעורר געגוע אל תל אביב של שנות השבעים. נחום לוקח אותנו לסיור בחנות המכולת האייקונית של סבו, לאנשים, למקומות ולריחות שנשארו בעיקר בזיכרון.

ההרצאה מתארת את המכולת של סבא אהרון ואת מערכת היחסים הקרובה שהייתה ביני ובינו ואת הקשר המיוחד בין סבא לנכד. "בסוף אנחנו הולכים. אנחנו רק אורחים כאן על פני האדמה. כל מה שנשאר מאיתנו הוא רק זיכרון, אז כדאי שהזיכרון יהיה טוב. תהיה טוב, תחשוב טוב ותעשה טוב. זה תמיד חוזר אלייך ואנשים זוכרים". זה מה שסבא שלי, בעל חנות מכולת בדיזנגוף, היה אומר, והוא היה מיישם את זה, מדי יום ביומו.

בהרצאה נפגוש שלל דמויות ומקומות שחלקם הגדול כבר איננו איתנו. רק ריח אחד מיוחד עדיין נותר ומסרב להתפוגג: ריחו של לחם קימל טרי. 

 

מספר נחום:

במרץ 2020 בפרוץ משבר הקורונה עם היציאה לחל"ת התיישבתי לכתוב את ספר הביכורים שלי "לחם קימל". הרעיון לכתוב ספר שיספר על דמותו של סבא אהרון וחנות המכולת שלו ברחוב דיזנגוף התבשל אצלי כבר קרוב לעשור. עם פרוץ הסגר הראשון, החלטתי שאין זמן מתאים יותר לכתוב מאשר עכשיו. 

כתיבת "לחם קימל" נעשתה בפרק זמן קצר של שלושה חודשים בלבד. 

חזרתי להיות אותו הילד במכולת של סבא אהרון. 

בספר מתוארת לא רק תל אביב אלא המדינה כולה כפי שהייתה בשנות השבעים הקסומות.

ההרצאה תתקיים ביום ד', 9.6.21, בשעה 16:00 בספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך.

https://soclib.tau.ac.il/events/kimmel

מפרסם ההודעה
שלומית גולן, מדור ייעוץ והדרכה, הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך אוניברסיטת תל אביב shlomitgo@tauex.tau.ac.il 03-6409537
מפה
שמירה ושיתוף

 

תזכורות יישלחו 10 ,5 ,2 ימים לפני האירוע וביום האירוע
השתנה בהצלחה