ניוזלטר רמה [28 בנובמבר 2018]

ברוכים הבאים לניוזלטר של רשת מדעי הרוח והחברה

רשת מדעי הרוח והחברה מנגישה את הידע והכלים לקריירה האקדמית שלכם ומביאה לידיעתכם מידע חיוני לעיסוקכם האקדמי. אנו מפרסמים מידע על הקולות קוראים והאירועים החדשים, פרסומים אחרונים ומעדכנים על הזדמנויות עבודה בארץ ובעולם ועוד. אנו מזמינים אתכם לשתף את הקהילה בידע משלכם ולפרסם את פעילותכם האקדמית.

מנויים ומנויות, גולשים וגולשות, שלום רב, 

ברצוננו להזכיר שרמה הינו אתר עצמאי שאינו נתמך על ידי אף גוף. דמי המנוי שלכם הם הבסיס הכלכלי לקיומה של הרשת, והם מאפשרים לנו להמשיך ולהקדיש את זמננו להמשך פיתוחה ולתחזוקה השוטפת שלה.

המידע באתר זמין וחופשי לכל. אולם שימושים מסוימים אפשריים רק לגולשים אשר משלמים דמי מנוי – בחירת העדפות, חיפושים מתקדמים ואפשרויות סינון הודעות ביומן הרשת. מנוי משלם גם זכאי להפצת הודעות דרך המערכת.

היום לפני ... 28 בנובמבר 1881

נולד שטפן צווייג (1942-1881)

ספריו הרבים של שטפן צווייג (1881-1942) היו פופולריים מאד בזמנו, וגם כעת. הנודע שבהם הוא "העולם של אתמול", האוטוביוגרפיה שלו שפורסמה לאחר מותו, והמבכה את וינה הבטוחה והמשגשגת שלפני השברים של המאה ה-20. בתמונה: חיתוך עץ על פי ספרו האחרון "משחק המלכים" (בגרמנית – נובלת השח, Die Schachnovelle) שנשלח אל המו"ל יום לפני התאבדותו עם אשתו. (יוצרת: One of six woodcuts to the chess story The Royal Game by Stefan Zweig. Artist: Elke Rehder, Germany. מקור: וקימדיה) 

מה ברצונך לעשות היום?