ניוזלטר רמה [7 בנובמבר 2018]

ברוכים הבאים לניוזלטר של רשת מדעי הרוח והחברה

רשת מדעי הרוח והחברה מנגישה את הידע והכלים לקריירה האקדמית שלכם ומביאה לידיעתכם מידע חיוני לעיסוקכם האקדמי. אנו מפרסמים מידע על הקולות קוראים והאירועים החדשים, פרסומים אחרונים ומעדכנים על הזדמנויות עבודה בארץ ובעולם ועוד. אנו מזמינים אתכם לשתף את הקהילה בידע משלכם ולפרסם את פעילותכם האקדמית.

מנויים ומנויות, גולשים וגולשות, שלום רב, 

ברצוננו להזכיר שרמה הינו אתר עצמאי שאינו נתמך על ידי אף גוף. דמי המנוי שלכם הם הבסיס הכלכלי לקיומה של הרשת, והם מאפשרים לנו להמשיך ולהקדיש את זמננו להמשך פיתוחה ולתחזוקה השוטפת שלה.

המידע באתר זמין וחופשי לכל. אולם שימושים מסוימים אפשריים רק לגולשים אשר משלמים דמי מנוי – בחירת העדפות, חיפושים מתקדמים ואפשרויות סינון הודעות ביומן הרשת. מנוי משלם גם זכאי להפצת הודעות דרך המערכת.

היום לפני ...

7 בנובמבר 1878 נולדה ליזה מייטנר. מפיזיקאית אוסטרית ממוצא יהודי (המירה דתה לפרוטסטנטיות), והמדענים שפיתחו את ביקוע הגרעין.

מייטנר למדה באוניברסיטה של וינה, עבדה בגרמניה עם אוטו האן, וברחה לשוודיה ב-1938 בעקבות האנשלוס. לא די שמייטנר היתה האשה היחידה מביניהם, שותפה למחקר זכה בפרס נובל לכימיה בלעדיה. היסוד הכימי “מייטנריום” (מספר אטומי 109) קרוי על שמה.  בתמונה: מייטנר עם אוטו האן במעבדה.