ניוזלטר רמה [27 באוקטובר 2018]

ברוכים הבאים לניוזלטר של רשת מדעי הרוח והחברה

רשת מדעי הרוח והחברה מנגישה את הידע והכלים לקריירה האקדמית שלכם ומביאה לידיעתכם מידע חיוני לעיסוקכם האקדמי. אנו מפרסמים מידע על הקולות קוראים והאירועים החדשים, פרסומים אחרונים ומעדכנים על הזדמנויות עבודה בארץ ובעולם ועוד. אנו מזמינים אתכם לשתף את הקהילה בידע משלכם ולפרסם את פעילותכם האקדמית.

היום לפני ...

27 באוקטובר 2017  קטלוניה מכריזה באופן חד צדדי על עצמאותה.  בתמונה: ראשי ערים תומכים בהכרזת העצמאות על מדרגות הפרלמנט הקטלוני.  לכתבה בבי.בי.סי "שנה אחרי" לחצ/י כאן

מנויים ומנויות, גולשים וגולשות, שלום רב, 

ברצוננו להזכיר שרמה הינו אתר עצמאי שאינו נתמך על ידי אף גוף. דמי המנוי שלכם הם הבסיס הכלכלי לקיומה של הרשת, והם מאפשרים לנו להמשיך ולהקדיש את זמננו להמשך פיתוחה ולתחזוקה השוטפת שלה.

המידע באתר זמין וחופשי לכל. אולם שימושים מסוימים אפשריים רק לגולשים אשר משלמים דמי מנוי – בחירת העדפות, חיפושים מתקדמים ואפשרויות סינון הודעות ביומן הרשת. מנוי משלם גם זכאי להפצת הודעות דרך המערכת.

מכתב פתוח לשר החינוך בדבר שביתת המרצים במכללות: "למה נדם קולך" // ד"ר רוברט ורבין וד"ר מוטי גיגי

אדוני שר החינוך,

אתה מודע לכך שסגל ההוראה בשבע מכללות ציבוריות שובת מתחילת השבוע? אתה לא חושב או לא מוצא לנכון לפנות לצוותים למצוא פתרונות לבעיות קטנות ביחס להשכלה הגבוהה ולהביא את השביתה לסיומה?

היינו רוצים להכניס אותך קצת לעולמנו כמרצים במכללה אחת מרבות שחוגגות 25 שנה להיווסדן.

אדוני שר החינוך, האם אי פעם יצא לך ללמוד או ללמד בשיעור כשלפתע קול אזעקה מנסר את הדיון בשיעור ב-"צבע אדום, צבע אדום"? ושניות לאחר מכן נשמע קול הנפץ של טיל שנופל בקרבת מקום? האם אתה יכול לדמיין את הסיטואציה הזו במשך כמעט 18 שנה? להמשך קריאה

מה ברצונך לעשות היום?