קול קורא // תכנית לימודים: תואר שני במדע המידע במגמת מדעי הרוח הדיגיטליים [רמת גן] דדליין=11.10.18

כתובת ההודעה: https://www.hum-il.com/message/8043006/

חדש – תואר שני במדע המידע במגמת מדעי הרוח הדיגיטליים

דיגיטציה וניתוח ממוחשב של מאגרי מידע גדולים הפכו בשנים האחרונות לנושאים החשובים ביותר הן באקדמיה והן בתעשייה אודות להתפתחות הטכנולוגיה ומהפיכת המידע. דיגיטציה מאסיבית והפיכת המידע הגולמי האצור באוספי מסמכים היסטוריים ותרבותיים לבסיס ידע מובנה ומאורגן היטב עשויות:

א) להעמיק את הבנתנו את תהליכי התפתחות החברה והתרבות האנושית בתחומי חיים מגוונים

ב) להוביל לפריצות דרך מדעיות ותגליות חדשות בתחומי דעת רבים ולניבוי אירועים ותופעות עתידיות.

אי לכך, מגמת מדעי הרוח הדיגיטאליים (Digital Humanities) תופס תאוצה ברחבי העולם ומתמקד בחקר של תוצאי תרבות, רוח וחברה באמצעות מיחשוב וטכנולוגיה. מטרתם של מדעי הרוח הדיגיטאליים היא להרחיב את המחקר המסורתי של מדעי הרוח לשיטות ניתוח כמותיות בקנה מידה גדול, בעזרת שימוש בשיטות בינה מלאכותית וביג דאטה.

מומחים במדעי הרוח הדיגיטליים עוסקים בשיפור תהליך הדיגיטציה והניתוח של מאגרי מסמכים לא דיגיטליים על כל שלביו כולל: סריקה, המרת תמונה לטקסט, שיפור OCR, זיהוי אוטומטי של כתבי יד, שיטות למיקור המונים, שימוש ב- XML ושפות פורמליות לייצוג מידע סמנטי, תיוג טקסטים ונתונים לא טקסטואליים, בניית אונטולוגיות ומידול נתונים, ניתוח טקסט ומטה-דאטה, זיהוי וניתוח מידע גיאוגרפי (GIS), זיהוי תבניות וכריית נתונים ממאגרים דיגיטליים גדולים, שימור וניהול מידע דיגיטלי לאורך זמן.

מגמת מדעי הרוח הדיגיטליים מקנה לסטודנטים ידע תאורטי והתנסות מעשית בשיטות מודרניות של למידת מכונה (machine learning), כלים לניתוח סטטיסטי, עיבוד וויזואליזציה של מידע. מטרת המסלול לתואר שני במגמת מדעי הרוח הדיגיטליים היא להכשיר מומחי דיגיטציה ואנליטסים של נתונים גדולים להבנת השיטות והטכנולוגיות העדכניות הניתנות ליישום במדעי הרוח, כמו גם לפתוח בפניהם מגוון אפשרויות תעסוקה חדשות. בנוסף, מוסמכי המסלול מקבלים תשתית להמשך ללימודי תואר שלישי בתחום.

אפשרויות תעסוקה בסיום לימודי תואר שני במדע המידע במגמת מדעי הרוח הדיגיטליים
מגמת מדעי הרוח הדיגיטליים מכשירה דור חדש של מומחי דיגיטציה וניתוח נתונים בשיטות למידת מכונה וביג דאטה התורמים ומקדמים את חקר מאגרי מידע במדעי הרוח והחברה. מוסמכי מגמת מדעי הרוח הדיגיטליים נקלטים במקומות עבודה שונים ומגוונים כגון: חברות הי-טק העוסקות בשירותי דיגיטציה ופיתוח, חברות לניהול תוכן, מוזיאונים, ארכיונים, ספריות, מוסדות אקדמיים וגופי מורשת. בנוסף, סטודנטים מצטיינים במגמת מדעי הרוח הדיגיטליים מופנים להמשך לימודי הדוקטורט במחלקה למדע המידע.

מפרסם ההודעה
המחלקה למדע המידע אוניברסיטת בר-אילן 03-5318351 information-science.dept@biu.ac.il http://is.biu.ac.il/
כתובת מלאה
אוניברסיטת בר אילן
מפה
שמירה ושיתוף

 

תזכורות יישלחו 10 ,5 ,2 ימים לפני האירוע וביום האירוע
השתנה בהצלחה

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/fnipqtjg/domains/hum-il.com/public_html/wp-content/plugins/google-analytics-dashboard-for-wp/includes/frontend/frontend.php:43) in /home/fnipqtjg/domains/hum-il.com/public_html/wp-content/themes/nucleus-child/functions.php on line 423